Česko-lotyšský spolek

Úvodní stránka

O Česko-lotyšském spolku

Aktuálně

Informace o Lotyšsku

Fotogalerie

Publikace o Lotyšsku

Staňte se naším členem

Články

Archiv

Zajímavé odkazy

Napište nám

 

 

 

Lotyšsko očima osobnosti

Na této stránce najdete rozhovory se zajímavými lidmi nejrůznějších oborů. Námětem rozhovorů je samozřejmě Lotyšsko. K rozhovorům jsme zvali ty, kteří mohou k tématu nabídnout zajímavé pohledy, názory a zkušenosti, protože v Lotyšsku pobývali, přišli do styku s jeho obyvateli, kulturou, historií, ekonomikou, přírodou apod., ale přitom Lotyšsko není hlavním objektem jejich činnosti ani zaměstnání. Některé rozhovory vznikly ve spolupráci s dalšími partnery, např. společností Kartografie Praha, a.s., nebo časopisem Navýchod.cz.

 

Cestománie I.

leden 2006 - Jiří Datel Novotný: Lotyšsko je čistá země - Jiří Datel Novotný je divadelní a filmový režisér a herec, moderátor a jedna z nejvýznamnějších osobností historie divadla Semafor. Režíroval řadu dokumentárních filmů, mj. několik dílů televizních cyklů GEN a Cestománie. Cestománii natáčel také v Lotyšsku, které ho zaujalo čistotou svého prostředí, krajiny i obyvatel. Rozhovor vznikl pro první díl knižního zpracování Cestománie, jež vydala v roce 2006 Kartografie Praha, a.s.

prosinec 2006 - Miloš Hotař: V Lotyšsku je všude stejně hezky - Miloš Hotař je propagátorem cyklistické dopravy, podílí se především na projektech rozvoje cyklistické dopravy v Brně v rámci kampaně „Po Brně na kole bezpečně“ pod hlavičkou místní skupiny Hnutí DUHA Brno. Je však také cestovatelem, autorem článků v cestovatelských časopisech a cestovatelských přednášek. V roce 2004 uskutečnil pětitýdenní cestu po pobaltských státech na koloběžce. Další informace o Miloši Hotařovi lze najít na jeho osobních stránkách.

duben 2008 – Alena Hrstková: Zaujalo mě obrovské množství květin a lotyšská kuchyně – Alena Hrstková se na konci roku 2007 stala vítězkou soutěže Českého rozhlasu věnované Lotyšsku. Hlavní cenou byla týdenní cesta do Lotyšska, kterou spoluorganizoval Lotyšský institut. V rozhovoru se dočtete o dojmech a zážitcích z této cesty.